MARTIN KUČERA (SR – 400 m prek., 5. miesto, 50,85): “S dnešným výkonom som celkom spokojný, podmienky na štadióne sú super. Vietor bol slabší ako obvykle.  Veľmi som chcel prekonať svoje tohtoročné maximum, možno aj výraznejšie, ako sa mi to podarilo. Vždy som na seba náročný, málokedy bývam s predvedeným výkonom maximálne spokojný.”

JOHNNY DUTCH (USA – 400 m prek. – 1. miesto, 49,26 s): “Som veľmi rád za toto víťazstvo. Zlepšil som si tohtosezónne maximum, pretože sa mi bežalo veľmi dobre. Počasie mi vyhovovalo, pretože nebolo ani príliš horúco a ani veľmi chladno. Zlepšenie tohtoročného osobáku je pre mňa dobrým znamením pred ďalšou časťou sezóny.”

KIAH SEYMOUROVÁ (USA – 400 m prek. – 1. miesto, 55,92 s): “Z času nie som príliš nadšená, ale nebežalo sa mi zle. V závere som cítila, že súperky sú tesne za mnou a nemohla som zvoľniť. Na tomto mítingu sa mi veľmi páči a ak bude tá možnosť, rada by som tu štartovala aj o rok. Organizátori pracujú na najvyššej úrovni a publikum je výborné.”

DANIELA LEDECKÁ (SR – 400 m prek., 6. miesto, 56,79 s): “Dnešný beh som mala super naplánovaný, výborne som ho rozbehla. Som veľmi šťastná, že som zabehla svoj nový osobný aj národný rekord. Na cieľovej rovinke som poriadne zabojovala, fanúšikovia ma hnali dopredu a naozaj som si to užívala. Veľmi im za to ďakujem.”

SOLULEIMAN AYANLEN (Džib. – 1000 m – 1. miesto, 2:16,51 min): “Míting si naozaj užívam, je to moje prvé vystúpenie v Šamoríne a hneď som sa zapísal do tabuliek. Som naozaj šťastný, že som vytvoril nový tohtoročný svetový výkon a zároveň aj nový rekord tohto podujatia. Som spokojný s celou organizáciou mítingu, všetko je tu výborné a určite sa sem rád vrátim za ďalšími rekordami.”

MÁRIA CZAKOVÁ (SR – 3000 m chodza – 1. miesto, 12:30,32 min): “Konečne sa mi podaril osobák, keďže som ho už viackrát atakovala. Dosiahla som absolútny slovenský rekord na tejto vzdialenosti, veľmi ma to teší. Cielene som sa na dnešné preteky pripravovala a vyšlo to. Hlavným cieľom  tomto roku je však pre mňa súťaž na 50 km na majstrovstvách sveta v Dauhe.”

DOMINIK ČERNÝ (SR – 3000 m chodza – 2. miesto, 11:04,16 min): “Som neskutočne šťastný. Pocity z pretekov sú výborné, pretože som po zranení a osobné maximum som si zlepšil o celú polminútu. Je to niečo užasné. Konkurencia bola kvalitná, dostal sa predo mňa len Poliak Tomala, ale zdolal som Juhoafričana, z čoho mám radosť. Spomenuté zlepšenie je pre mňa prísľubom do budúcnosti.”

GHAZAL MAJED EL DEIN (Sýria – výška – 1. miesto, 230 cm): “Svelí ľudia, skvelý areál, skvelé počasie, skvelý celý míting. Som naozaj veľmi šťastný, že sa mi ako prvému podarilo skočiť 230 centimentrov v tomto areáli. Chcel som pokoriť aj 233 centimetrov, bol som blízko, no pri poslednom pokuse mi troška chýbala technika. Uvidíme, možno sa mi to podarí na budúci rok. Ak sa všetko bude dobre vyvíjať, určite sa sem rád vrátim.”

CHRISTIAN TAYLOR (USA – trojskok – 1. miesto, 17,33 m): “Dnes sa mi skákalo veľmi ľahko, preteky som si užíval. Z triumfu sa teším. Podujatie je zorganizované na vysokej úrovni, užíval som si ho, rovnako aj skvelých fanúšikov. Nabral som ďalšie skúsenosti do budúcnosti.”

ALEXANDRA ŠTUKOVÁ (SR – 800 m – 9. miesto, 2:06,29 min): “Pocitovo som bežala veěmi rýchlo, napokon je z toho moje tohtosezónne maximum . Musím však ešte potrénovať, je to však ťažké skĺbiť s prácou. Počasie vyšlo celkom fajn, aj keď je stále poriadne dusno.”

GABRIELA GAJANOVÁ (SR – 800 m – 2. miesto, 2:01,88 min): “Dnešné preteky boli veľmi rýchlo rozbehnuté, bežalo sa mi ťažšie ako v Prahe. S druhým miestom som veľmi spokojná, ale s bežeckým výkonom pomenej. Som rada, že som využila záver pretekov a dosiahla som tak druhý najlepší výkon v kariére. V závere hlava ešte myslela na prvú priečku, ale nohy už nefungovali. Veľmi si vážim podporu fanúšikov, atmosféra je tu naozaj skvelá a vo finiši mi ich  podpora výrazne pomohla.”

HAILU FREWEYNI (Et. – 800 m – 1. miesto, 2:00,95 min): “Som naozaj šťastná, že sa mi v dnešných pretekoch podarilo zvíťaziť. Bežalo sa mi výborne, podmienky boli skvelé. Na mítingu sa mi páči a verím, že sa tu predstavím aj v budúcnosti.”

TOMÁŠ VESZELKA (SR – trojskok – 5. miesto, 16,24 m): “Míting v Šamoríne bol mojimi prvými pretekmi v tejto sezóne. Veril som v lepší výsledok, problémy mi robil protivietor, ktorý fúkal každú chvíľu iným smerom. S prihliadnutím na tento fakt nebol ten výkon taký zlý. Ľutujem posledný pokus, kde som si zadkom zobral dobrých 30 centimetrov. Celkovo som začal ťažšie, energia prichádzala postupne. Za posledné týždne som dosť schudol, možno aj tie kilogramy mi chýbali k lepšiemu výkonu.”

JÁN VOLKO (SR – 100 m – 8. miesto, 10,43 s): “Mám za sebou preteky v super konkurencii pred skvelými fanúšikmi. Nemal som dobrý štart a ten je na stovke veľmi doležitý. V tejto fáze prípravy však mám za sebou vydarený podujatie. Ešte to nie je ideálne. Už o pár dní ma čaká štart na Zlatej tretre v Ostarve, kde pobežím dvojstovku, kde až tak nezáleží na štarte.”

MARÍA BELIBASÁKI (Gréc. – 400 m – 1. miesto, 51,96 s): “Začiatok som mala veľmi rýchly a súperky za mnou začali zaostávať. Dúfala som, že v závere to bude náročnejšie, aby som si preverila svoje schopnosti. Na Slovensku som prvýkrát a veľmi sa mi tu páči, rada sa sem vrátim.”

CHRISTOPHER BELCHER (USA – 100 m – 1. miesto, 10,18 s): “Na míting možem povedať iba samé superlatívy. Skvelé podmienky, organizácia aj fanúšikovia. Trať bola výborná, s mojim dnešným výkonom som spokojný. Jediné starosti mi robil hmyz, ktorý bol počas pretekov naozaj otravný, tie mušky som mal snáď všade! Budúci rok Šamorín určite zaradím na moju štartovú listinu podujatí.”

TAFESE SOBOKA (Et. – 3000 m prek. – 1. miesto, 8:24,80 min): “Víťazstvo v náročnej konkurencii ma veľmi teší. Mali sme to všetci dosť ťažké, pretože je poriadne dusno, navyše sa zdvihol vietor. Diváci nás však hnali vpred a to nám dodávalo silu. Míting v Šamoríne je celkom vydarený. S časom nie som spokojný, ale pripísať to možno náročným podmienkam.”

CYPRIAN MRZYGLÓD (Poľ. – oštep – 1. meisto, 82,31 m): “Začiatok bol náročný, pretože som sa nevedel trafiť do vetra. Darilo sa mi to až po treťom pokuse, bolo to stále lepšie. Konkurencia sa tu zišla celkom kvalitná, veď až traja sme prekonali hranicu 80 metrov. Diváci nám pomáhali a aj oni prispeli k dobrým pokusom.”

KENDELL WILLIAMSOVÁ (USA – diaľka – 1. miesto, 655 cm): “V Šamoríne to bol moj druhý štart a som rada, že som sa sem vrátila. Po dnešnom druhom mieste z prekážok ma potešilo, že som zvíťazila v diaľke. S výkonom 6,55m som spokojná. Bolo troška zložité presúvať sa medzi oboma disciplínami, ale na druhú stranu ma to udržiava v neustálej koncentrácii. Atmosféra na mítingu bola skvelá, celá organizácia fungovala na výbornú. A musím pochváliť jedlo, to mi tu naozaj chutí!”

HANNA PLOTICYNOVÁ (Ukr. – 100 m prek, 1. miesto, 13,15 s): “Bolo to prvý krát, čo som zvíťazila takým tesným rozdielom. Prvenstvo ma, samozrejme, veľmi teší. Zvlášť na takom skvelom mieste, akým je Šamorín. Bežalo sa mi tu výborne, podmienky tu mi veľmi vyhovujú. U nás na Ukrajine takýto areál nemáme, mohli by sa sem prísť inšpirovať a niečo také vybudovať aj u nás. ”

ANNIMARI KORTEOVÁ (Fín. – 100 m prek. – 6. miesto, 13,56 s): “Podujatie v Šamoríne sa mi veľmi páči a ak dostanem pozvánku, rada prídem aj o rok. Mojim cieľom je štart o rok v Tokiu 2020. Mám za sebou množstvo zranení, ani teraz nie som úplne fit, ale zvykla som si na to.”