Úvodná disciplína 52. ročníka mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft nepriniesla prekvapenie. Prvenstvo si domov odniesla poľská suverénka Anita Wlodarczyková, ktorej na to stačil výkon 75,45 m. Za vlastným rekordom mítingu spred roka zaostala o viac ako dva metre (77,70 m). „Som rada, že sa mi podarilo zvíťaziť, ale nie som spokojná s výkonom, chcela som prekonať rekord mítingu.  Necítila som sa však ideálne, nebol to môj deň,“ povedala 31-ročná poľská reprezentantka, pre ktorú to bol už 36. triumf v rade. Jej úspešná séria trvá od júla 2014.

V Šamoríne v areáli x-bionic sphere štartovala druhýkrát a o rok by rada pridala tretiu účasť. „Boli to pekné preteky, ďakujem za podporu fanúšikov so super atmosférou. Veľmi rada by som sa v Šamoríne predstavila aj o rok,“ doplnila.

Druhá v pretekoch prestížneho seriálu IAAF Hammer Throw Challenge skončila Hanna Skydanová z Azerbajdžanu výkonom 72,17 m, tretia skončila Číňanka Čeng Wang (72,20 m).

Štartovala aj dvojica Sloveniek, výraznejšie sa však nepresadili. Nikola Lomnická skončila siedma výkonom 64,17 m. „Nie som spokojná, určite mám na niečo lepšie. Na pretekoch však asi veľmi chcem a potom sa mi kazí technika,“ poznamenala 28-ročná rodáčka z Nitry Lomnická, ktorá na prvý platný pokus čakala až do štvrtej série.

Skúsená Martina Hrašnová hodila svoje náčinie do vzdialenosti 60,88 m a bola ôsma. „Veľmi ma mrzí, že to bolo až tak zlé, no poveternostné podmienky neboli také, aké by sme si priali. V tréningoch som nehádzala zle, ale oproti štandardu mám za sebou približne desatinu hodov. Som sklamaná, ale čo sa dá robiť. Stále nie som fit, robím čo môžem,“ povedala.