Hneď dve tretie miesta priniesli súťaže v prvej časti sobotňajšieho 52. ročníka mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft v Šamoríne v areáli x-bionic sphere. O tieto výborné výsledky sa postarali trojskokan Tomáš Veszelka a šprintér Ján Volko.

Dvojstovku mužov podľa očakávania vyhral reprezentant Turecka Ramil Gulijev, ktorý s nepovoleným vetrom +7,1 s dosiahol čas 19,98 sekundy. „Keď som sem prišiel, s trénerom sme povedali, že sa pokúsime o nový rekord mítingu. Vydal som zo seba maximum, ale v úvode sme mali silný protivietor, v závere nám však vietor pomohol,“ povedal 27-ročný Gulijev.

Na dno svojich síl si siahol Ján Volko, ktorý finišoval časom 20,58 s. „Viac sa nedalo. Bol to boj s vetrom, nie som zvyknutý na tak silný vietor,“ povedal mladý slovenský šprintér a doplnil: „Favoriti ma potiahli vpred, ale v závere mi ušli. Ešte sa mám čo učiť,“ dodal.

Súťaž trojskokanov ovládol Adrian Swiderski z Poľska výkonom 16,53 m z druhého pokusu. „Preteky boli skvelé, všetko bolo super, až na môj výkon. Bolo veterno, ale to mi nevadilo. Som však spokojný s celým podujatím.  Vyrovnal som si tohtosezónne maximum, no trúfal som si na viac,“ povedal po súťaži 30-ročný Poliak.

Spokojný bol aj najlepší slovenský zástupca v súťaži. „Som veľmi prekvapený, že som skončil tak ďaleko. Výborne sa mi behalo a dopredu ma hnali aj priaznivci. Škoda druhého pokusu, tam som skončil 16,50, ale s prešľapom,“ povedal Tomáš Veszelka.

Na ženskej dvojstovke bol vietor tiež silný, preteky ovládla Poľka Anna Kielbasinská. „Som spokojná s triumfom aj s časom, ale bol silný vietor. Tesne pred cieľom som nevidela žiadnu zo súperiek a bola si istá, že zvíťazím,“ povedala. Slovenka Alexandra Bezeková finišovala štvrtá. „Chcela som bežať rýchlejšie, ale v takom silnom protivetre v úvode sa to nedá. Môj cieľ bol zlepšiť si osobné maximum, ale nedalo sa,“ poznamenala.