Suverénny triumf kladivára Pawla Fajdeka a diaľkarky Darie Klišinovej, aj taká bola podoba druhej polovice súťažného programu 52. ročníka mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft v šamorínskom areáli x-bionic sphere.

Poliak Fajdek v druhom pokuse hodil 78,67 m, čo mu stačilo na prvenstve pred krajanom Wojciechom Nowickým (76,04 m). „Som nespokojný s výsledkom, lebo v kruhu som bol pomalý. Som nahnevaný, lebo som chcel prekonať hranicu 80 metrov,“ povedal Fajdek. Tretí skončil slovenský reprezentant Marcel Lomnický (74,86). „Bolo to extrémne náročné. Nie je to ono, ako keď je horúco. Kruh je síce vybrúsený, ale stále ešte pomalý. Celkovo sme mali ťažké podmienky. Napriek tomu si myslím, že som dosiahol hodnotný výkon,“ poznamenal Lomnický, piaty z OH 2016 v Riu de Janeiro.

Zaujímavú súťaž v diaľke žien, ktorá sa konala ako Memoriál Evy Šuranovej, ovládla ruská športovkyňa Daria Klišinová výkonom 675 cm v poslednej sérii. „Som veľmi rada, že som si utvorila tohtosezónne osobné maximum. V rýchlom slede to boli pre mňa druhé preteky, ale cítila som sa dobre. Atmosféra tu bola výborná, chýbalo tomu možno už len trochu teplejšie počasie,“ povedala nezávislá športovkyňa, keďže svoju krajinu aktuálne reprezentovať nemôže. Na tretej priečku sa posledným pokusom prebojovala Slovenka Jana Velďáková. „Boli to nervy. Milimetrové prešľapy akoby som priťahovala a začali sa stávať mojou súčasťou. Cítila som sa fajn, no ku koncu súťaže mi dochádzali sily,“ prezradila.

Chôdzu mužov na 3 km vyhral Juhoafričan Lebobang Shange, v štartovom poli chýbal zranený Matej Tóth. „Som veľmi spokojný s dosiahnutým časom. Tri týždne som sa pripravoval vo Vysokých Tatrách, veľmi sa mi tu páči,“ povedal.

Vo výške mužov zvíťazil Tihomir Ivanov z Bulharska výkonom 224 cm: „Boli to dobré preteky, no veľmi fúkalo. Nevedel som sa trafil do odrazu, ale som šťastný, že som skončil prvý.“ Slovák Matúš Bubeník obsadil až 7. priečku(215 cm). „Bol to môj prvý štart, z mojej strany to bolo také ‘unavené‘. Skončili sme hrubú prípravu a telo sa do toho potrebuje dostať. Cítim sa dobre a myslím si, že to pôjde nahor. Čakal som, že dosiahnem viac, pred domácim publikom som sa chcel ukázať,“ poznamenal.