ROSA ANDREINA RODRIGUEZOVÁ (Ven. – kladivo ženy, 1. miesto, 73,34 m): “Hádzalo sa mi dobre a s dnešným výkonom a víťazstvom som veľmi spokojná, mala som kvalitné súperky. Prostredie v Šamoríne sa mi páči a mám radosť, že na toto podujatie sa dostali aj diváci.”

MARTINA HRAŠNOVÁ (SR – kladivo ženy, 3. miesto, 70,38 m): “Dnes boli skutočne vynikajúce podmienky, ktoré by som rada ozdobila výkonom za 72,5 m znamenajúcim istotu olympijskej účasti. Napriek tomu nemôžem považovať svoj výkon za zlý, bolo to lepšie ako naposledy a najmä stabilnejšie. V Šamoríne som prvýkrát prehodila 70-metrovú hranicu, ale chcela som hodiť viac, chýba mi súťažná istota. Verím, že moja výkonnosť pôjde ešte hore.”

QUENTIN BIGOT (Fr. – kladivo, 1. miesto muži, 78,95 m – rekord štadióna): “Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť s kvalitným výkonom, ktorým som sa priblížil k osobnému rekordu (78,99 m). Kruh je pripravený optimálne, mali sme šťastie na skvelé počasie a potešili nás aj fanúšikovia na tribúnach. Som rád, že som sa mohol predstaviť v Šamoríne.”

MARCEL LOMNICKÝ (SR – kladivo muži, 4. miesto, 75,19 m): “Som spokojný spolovice. Výborné podmienky, atmosféra a kvalitná konkurencia. Som rád, že sme sa tu mohli predstaviť. Jeden cieľ – sezónne maximum som splnil. Škoda, že som nepokoril aj olympijský limit. Technicky to v mojom podaní nebolo celkom podľa predstáv. Po výbornej rozcvičke a dobrom úvodnom pokuse nastal zlom. Išiel som do toho bezhlavo, hneď som chcel atakovať 80 m. Vyčerpalo ma to, preto som mal tri hody neplatné. Následne som zvoľnil a v záverečnom pokuse som sa ešte zlepšil. Je to pre mňa poučenie. Cítim sa však dobre a ďalšia šanca bude už počas víkendu v lige v Trnave.”

MALGORZATA HOLUBOVÁ-KOWALIKOVÁ (Poľ. – 400 m ženy, 1. miesto, 51,76 s): “Mám neskutočnú radosť z dnešného výkonu a víťazstva. Snívam o olympijskej účasti, práve preto sa tak teším. Bola to moja prvá štvorstovka v sezóne, takže som nevedela, čo od seba čakať. Bežalo sa mi však super. V Šamoríne som už bola pred pár rokmi, vtedy tu bolo poriadne veterne, teraz však vyšlo skvelé počasie.”

VLADIMIR ACETI (Tal. – 400 m muži, 1. miesto, 46,06 s): “Som neskutočne šťastný. Sezóna vonku sa stále ešte len rozbieha a mne sa podarilo priblížiť sa k 46-sekundovej hranici. Verím, že už čoskoro ju podleziem. Ku kvalitnému výkonu nám všetkým isto pomohli aj diváci na tribúnach, pretože keď ich počujeme, dodáva nám to energiu a extra motiváciu. Dnes bolo počasie ako stvorené na dobré výkony, keďže nefúka silný vietor a svieti slniečko, no nie je horúco.“

ŠIMON BUJNA (SR – 400 m, 5. miesto, 46,52 s): “Určite môžem vysloviť spokojnosť, konečne som sa totiž priblížil k môjmu osobáku. Som rád, že sezónne maximum prišlo po dvoch tohtosezónnych štvorstovkách, v ktorých som dosiahol výkony cez 47 sekúnd. Podmienky boli super, teplo, jednoducho paráda. Minulý rok ma tu Oliver Murcko zdolal, teraz som ho predstihol. Verím, že po vydarenej príprave budem dosahovať ešte rýchlejšie časy a udržím si pozíciu slovenskej jednotky.”

OLIVER MURCKO (SR – 400 m, 7. miesto, 46,79 s): “Dosiahol som najlepší výkon sezóny, ale z mojej strany to nebol dobrý beh. Musíme si ho s trénerom rozobrať. Prvých dvesto metrov bolo ešte dobrých, potom mi však došla energia a stvrdol som. Rýchly úvod ma stále veľa energie. Prehra v slovenskom súboji ma netrápi.”

ALONSO EDWARD (Pan. – 100 m muži, 1. miesto, 10,18 s  a 200 m muži, 1. miesto, 20,22 s – rekord štadióna): “Je to jeden z mojich prvých štartov v tejto sezóne, preto ťažko hodnotiť výsledný čas, ktorý však v globále nie je zlý. Mám sa teraz od čoho odraziť a verím, že sa budem postupne zlepšovať. Som veľmi rád, že som si pripísal triumf na stovke aj dvojstovke. Teraz je čas vrátiť sa k tréningu a ešte sa zlepšovať.“

JÁN VOLKO (SR – 100 m muži, 6. miesto, 10,38 s a 200 m muži, 4. miesto, 20,62 s): “Nečakal som takýto výkon na 200 m, som maximálne spokojný a mierne unavený. Napravil som si chuť po behu na 100 m. Teší ma, že sa moje časy zlepšujú a som schopný podávať takéto výkony. Na stovke bolo prvých 50 m dobrých, ale chýbal tomu lepší záver. Ideme však ďalej, netreba si kaziť radosť.”

BLESSING OKAGBAREOVÁ (Nig. – 100 m ženy, 1. miesto, 10,98 s – rekord mítingu a štadióna): “Som mimoriadne poctená, že som ako prvá žena na slovenskej pôde zabehla stovku pod 11 sekúnd. Priznám sa, že som chcela dosiahnuť ešte lepší čas, no teším sa z toho, že moje výkony sú veľmi konzistentné. Na mítingu P-T-S som prvýkrát a veľmi sa mi tu páči.”

DOMINIK ČERNÝ (SR – chôdza na 3000 m muži, 1. miesto, 11:19,83 min – svetový výkon roka): “Nečakal som, že dosiahnem až takýto dobrý čas, aj keď môj osobák je ešte lepší. Stále sa totiž dostávať späť po zranení. Tri kilometre nie je moja hlavná vzdialenosť, trénujem na 20 a 50 km. Možno príprava na dlhé vzdialenosti je dobrým tréningom aj na 3 km (smiech). Je skvelé, že v hľadisku sú fanúšikovia, aj to nás všetkých určite burcuje k lepším výkonom.”

MÁRIA KATERINKA CZAKOVÁ (SR – chôdza na 3000 m ženy, 2. miesto, 13:00,61 min): “Som rada, že som tu mohla štartovať. Chcela som nadviazať na moje predchádzajúce víťazstvá na P-T-S a dosiahnuť rýchlejší čas, ale bola som tvrdá aj technicky. Nie som v takejto rýchlosti vychodená, po napomenutiach som nechcela riskovať. V závere júna by som mala štartovať ešte v Banskej Bystrici.”

NICK SMIDT (Hol. – 400 m prek. muži, 1. miesto, 49,66 s): “Pocity z dnešných pretekov sú krásne. Na druhej stovke sme síce mali mierny protivietor a na ôsmej prekážke som bol ešte okolo štvrtého miesta, no v úplnom závere sa mi podarilo zrýchliť a dostal som sa dopredu. Je krásne mať na pretekoch fanúšikov, aj ich zásluhou som mal extra energiu a zvíťazil. Je len škoda, že ma tu nepoznajú (smiech). Už sa teším na víkend, keď sa predstavím doma v Hengele. S časom som spokojný, aj keď ma olympiádu by som potreboval omnoho lepší výkon.”

MARTIN KUČERA (SR – 400 m prek. muži, 5. miesto, 50,80 s): “Som sklamaný z dosiahnutého času, chcel som bežať rýchlejšie. Podbiehal som prekážky. Tento výkon nič neznamená, musím dosahovať lepšie časy – pod 50 sekúnd, aby to malo nejaký zmysel.”

MATEJ BALUCH (SR – 400 m prek. muži, 6. miesto, 51,23 s): “Vôbec nie som spokojný, chcel som ísť pod 51 sekúnd. Mám totiž natrénované na takýto výkon. Potrebujem zlepšiť predovšetkým záver.”

JESSICA TURNEROVÁ (V. Brit. – 400 m prek. ženy, 1. miesto, 54,89 s – rekord štadióna): „Som spokojná s dnešným výkonom, aj keď som zaostala za tohtosezónnym osobným rekordom. Stále však mám rezervu a môžem sa zlepšovať.“

EMMA ZAPLETALOVÁ (SR – 400 m prek., 2. miesto, 55,45 s): “Päť chýbajúcich stotín je skutočne málo. Už som mohla mať olympijský limit z krku, takže je to sklamanie. Zaváhala som však na siedmej prekážke, čo ma stálo vybojovanie si účasti v Tokiu. Dúfam, že nabudúce sa mi to však už podarí. Mám radosť aspoň z 2. miesta, druhýkrát v sezóne som dosiahla čas pod 56 sekúnd a zlepšila si sezónne maximum.”

JEMMA REEKIEOVA (V. Brit. – 800 m ženy, 1. miesto, 1:59,61 min – rekord štadióna): „Nedosiahla som taký čas, v aký som dúfala, ale z výkonu som nemala zlá pocit. Chcela som ísť pod 1:59 min, no to sa mi nepodarilo. Atmosféra na tomto podujatí je skvelá, teším sa z návratu fanúšikov na tribúny.“

IVETA PUTALOVÁ (SR – 800 m, 7. miesto, 2:04,82 min): “Som spokojná a zároveň unavená, bolo to prepálené. Podľa pokynov trénera som sa snažila držať v strede štartového poľa, ku konci mi však už dochádzali sily a držať sa súperiek bolo nad moje schopnosti. Zlepšila som si osobný rekord na slovenskom mítingu, takže som veľmi rada.”

LUCA KOZÁKOVÁ (Maď. – 100 m prek. ženy, 1. miesto, 12,87 s): „Štart mi dnes až tak nevyšiel, ale druhé polovica bola omnoho lepšia a som spokojná. Teší má víťazstvo aj dosiahnutý čas. Pripísala som si ďalší štart a mám z neho radosť, keďže milujem súťaženie.“

STANISLAVA ŠKVARKOVÁ (SR – 100 m prek. ženy, 5. miesto, 13,29 s): “Veľa si z behu nepamätám, sama som zvedavá na jeho záznam, ako to vlastne vyzeralo. So sezónnym maximom nemôžem byť nespokojná. Nasvedčuje, že moja výkonnosť ide správnym smerom. Verím, že už vo štvrtok stiahnem z tohto výkonu nejaké stotinky.”

EDGAR RIVERA (Mex., výška muži, 1. miesto, 231 cm – národný rekord a rekord štadióna): „Som extrémne šťastný, že som tu dnes mohol súťažiť a dosiahol mexický rekord. Dôležité bolo, že som sa výborne nastavil po mentálne stránke. Cítim, že mám dobre natrénované a môžem skákať aj vyššie. Verím, že v blízkom čase moje maximum ešte porastie.“