MARTINA HRAŠNOVÁ (SR – kladivo, 1. miesto, 69,86 m): “Snažila som sa v Šamoríne hodiť za 70 metrov, ale dvakrát mi kladivo zaletelo len tesne pod túto hranicu. O pár centimetrov mi to nevyšlo. Súperky boli v pohode, ak by sa na mňa trochu viac tlačili, možno by mi to ešte pomohlo. Zdravotne som na tom aktuálne celkom dobre.”

HRÍSTOS FRANTZESKÁKIS (Gréc. – kladivo, 1. miesto, 75,34 m): “Do tejto súťaže som vstupoval trochu bez energie a bez dostatočnej motivácie, takže aj napriek víťazstvu nemôžem byť úplne spokojný. Všetko tu bolo vynikajúce – podmienky, kruh, počasie… ale cítil som sa trochu mimo. Mal som pocit, ako keby som dosiahol vrchol svojej sezóny už na minulej súťaži v Poľsku. Nemôžete si nechávať najlepší pokus nakoniec, pretože napríklad na olympiáde by to nemuselo fungovať a nevyplatilo by sa to. Mám pred sebou ešte jednu súťaž v Kladne, tak dúfam, že sa dovtedy stihnem dať ešte dokopy a opäť nájsť silu aj odhodlanie.”

MARCEL LOMNICKÝ (SR – kladivo, 2. miesto, 74,48 m): “Nehádzalo sa mi zle, problémom bolo iba to, že mi to nelietalo ďaleko. Kruh v Šamoríne je síce fajn, ale je trochu pomalý, pred pár rokmi som ho trochu prebrúsil, ale stále je pomalý. Výkon som dnes nemal zlý, ale na víťazstvo to nestačilo. Síce na tribúnach bol len obmedzený počet divákov, no fanúšikovia ma hnali dopredu.”

LAVIAI NILSENOVÁ (V. Brit. – 400 m, 1. miesto, 51,70 s): “Do pretekov som nastupovala s tým, že začnem voľnejšie a v závere do toho šliapnem a uvidím, na aký čas to bude stačiť. Moje súperky boli dnes skvelé a musela som bojovať úplne do konca. Som rada, že z toho bolo víťazstvo, pretože sa mi tu veľmi páči a táto dráha je perfektná. Páči sa mi aj toto miesto a keby som mala viac času, rada by som si to tu pozrela. Ešte ma čaká míting v Ríme a to bude koniec mojej sezóny. Nemohli sme sa poriadne pripravovať, tak bola celá taká zvláštna. Snáď bude budúci rok lepší, pretože tento rok nám dal veľa motivácie.”

IVETA PUTALOVÁ (SR – 400 m, 4. miesto, 53,13 s): “Bežalo sa mi veľmi dobre, pretože počasie vyšlo úplne super a nebol ani protivietor. Súperky som mala veľmi kvalitné a mala som sa za kým ťahať. Nespokojná som však s časom, pretože za tohtoročným osobným maximom som zaostala.”

MAXIM NEDOSEKOV (Biel. – výška, 1. miesto, 225 cm): “V Šamoríne som už druhýkrát a veľmi sa mi tu páči. Som veľmi rád, že som dnes zvíťazil a nebyť toho, že som mal problémy s tretrou, isto by som atakoval aspoň 230 cm. Takto som skočil o 5 centimetrov menej. Rovnako ako v utorok v Ostrave ma ešte aj teraz trochu trápi hrdlo, ale to nemá vplyv na moju výkonnosť.”

MATÚŠ BUBENÍK (SR – výška, 4. miesto, 221 cm): “Taká moja klasika. Nebola to žiadna hanba, ale ani nijaká hitparáda. Skáčem však celú sezónu zo skráteného rozbehu, tak z tých mojich piatich krokov viac asi nedostanem. Na druhej strane, všetky moje súťaže cez 220… tak to nie je zlý výsledok. Chceli sme hlavne mojim nohám tento rok uľaviť, preto en skrátený rozbeh. V súťaži som ale trochu cítil členok, tak uvidíme, či už sezónu neukončíme.”

JOCHEM DOBBER (Hol. – 400 m, 1. miesto, 46,01 s): „Keď idem na štart, nikdy neočakávam, že zvíťazím. Ale samozrejme, že chcem vždy vyhrať. Myslím, že na to mám dobré sebavedomie. So sezónou som celkom spokojný., pretože som mal okolo 10 – 11 štartov a dokázal som sa viackrát dostať na 45 sekúnd. Dnes chýbala len stotinka – možno už začínam cítiť trochu únavu. V Šamoríne sa cítim skoro ako doma, pretože tiež trénujem v podobnom športovom centre, ale nie je také luxusné, ako tu. Je to veľmi pekný komplex.”

OLIVER MURCKO (SR – 400 m, 3. miesto, 46,29 s): “Bežalo sa mi dnes veľmi dobre. Nečakal som, že mi to takto pôjde, ale súperi ma potiahli k výbornému výkonu. Som prekvapený, že som sa až do konca udržal s najlepšími a som prekvapený. Po tak dobrom výkone sa natíska, otázka, čo ďalej. Ťažko povedať, ale budeme na tom pracovať.”

ANNA RYŽYKOVOVÁ (Ukr. – 400 m prek., 1. miesto, 55,21 s): “Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo zvíťaziť. V závere som však urobila chybu, ktorá ma stála lepší čas. Mala som dnes veľmi dobrú súperku v domácej Emme Zapletalovej, ta však na predposlednej prekážke nešťastne spadla. Dúfam, že je v poriadku. Je to však veľmi dobrá a mladá pretekárka, ktorá má pred sebou budúcnosť.”

MIROSLAV ÚRADNÍK (SR – chôdza, 1. miesto, 11:07,21 min): “Veril som si v týchto pretekoch a som veľmi rád, že som zvíťazil a dosiahol svetový výkon roka. Na takej trati je potrebné ísť naplno od začiatku. Po výbornom úvode sa mi podarilo udržať tempo až do konca a je z toho pekný výsledok.”

MATEJ TÓTH (SR – chôdza, 2. miesto, 11:22,47 min): “Mne osobne sa dnes šlo fajn a podarilo s mi splniť cieľ. Chcel som ísť pod 11:30 min, takže som spokojný. Miro dnes predviedol skvelý výkon, čo je potvrdenie, že spolu ideme správnym smerom, keď organizujeme viaceré sústredenia a podobne.”

MÁRIA KATERINKA CZAKOVÁ (SR – chôdza, 1. miesto, 12:35.99 min): “Zvládla som to pod 13 minút, takže cieľ je splnený. Podmienky boli tento rok vynikajúce, nebolo tak teplo ani dusno, ako bolo napríklad pred rokom. Išlo sa mi oveľa lepšie. Pretekov máme tento rok naplánovaných dosť – už zajtra ma čaká Hlohovec, potom Košice, a tak ďalej. Cieľom tejto sezóny je rozchodiť sa na 20 km a spraviť dobrý čas, ale uvidíme, kde to bude.”

GABRIELA GAJANOVÁ (SR – 800 m, 1. miesto, 2:01,26 min): “Som úplne v šoku z toho, ako som to bežala. Bola to moja taktika, že na posledných 200 metrov pridám a ukážem tú starú Gabiku, aká bývala niekedy dávnejšie. Krok za krokom sa blížim k tomu môjmu cieľu a osobnému rekordu. Som rada, že to vyšlo tak dobre práve dnes v Šamoríne a podaril sa mi taký pekný výsledok. Je to vďaka trénerovi, mojej mentálnej koučke, fyzioterepeutke a ďalším. Víťazstvo chutí skvele.”

CONDY OFILIOVÁ (V. Brit. – 100 m prek., 1. miesto, 12.99 s): “Táto sezóna je fakt divná, ale cítila som sa tu naozaj bezpečne. S rúškami ani s dodržiavaním odstupov nemám problém. S výsledkom som spokojná – čas pod 13 sekúnd sa vždy počíta. Po sezóne sa vraciam do USA a chcem čo najlepšie uspieť v hale – snáď budeme už normálne pretekať.”

STANISLAVA ŠKVARKOVÁ (SR – 100 m prek., 3. miesto, 13.22 s): “V momentálnej situácii, keď som skoro celú noc nespala kvôli črevným problémom, tak tento výsledok beriem všetkými desiatimi. Som rada, že sa mi vôbec podarilo, že som mohla štartovať. Keby som nezakopla na 8-9. Prekážke, tak by to mohlo byt ešte aj rýchlejšie.”

RASMUS MÄGI (Est. – 400 m prek., 1. miesto, 49,32 s): “Počasie bolo dnes na našej strane, podmienky boli takmer ideálne. Je to tu krásny komplex, moc sa mi tu páčilo a cítil som sa dobre. Síce táto sezóna nemala žiadny vrchol, ale mne to vyhovovalo. Som už na atletickom okruhu dlhú dobu a tak bol tento rok takým osviežením. Mohol som trochu experimentovať s rôznymi vzdialenosťami. Snažil som sa všetko brať pozitívne a teraz ma čaká míting v Berlíne.”

MARTIN KUČERA (SR – 400 m prek., 4. miesto, 50,33 s): “Bežalo sa mi celkom dobre, podmienky boli kvalitné a rovnako tak aj moja príprava. S výkonom som spokojný, veď som zabehol svoj najlepší čas v sezóne.”

NASTASIA MIRONČYKOVÁ-IVANOVOVÁ (Biel. – diaľka, 1. miesto, 670 cm): “Som mimoriadne spokojná s pretekmi aj celou organizáciou podujatia. V Šamoríne je krásny tréningový komplex, veľmi som si okrem súťaže užila aj možnosť oddychu prechádzkami pri Dunaji. Ak v budúcnosti dostanem šancu sa sem vrátiť, isto ju využijem. Chcela by som vyzdvihnúť prácu celého organizačného výboru, ktorý urobil skvelú robotu.”

TOMÁŠ VESZELKA (SR – trojskok, 1. miesto, 16,69 m): “Som nesmierne šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť v tohtoročnom osobnom maxime. Plán bol absolvovať dva dobré pokusy, pretože mám narazenú pätu a len ten, kto niečo taká zažil, tak vie, že s tým sa skákať nedá.”

CHRISTIAN TAYLOR (USA – trojskok, 2. miesto, 16,53 m): “Výsledok je pre mňa v poriadku – išiel som z krátkeho rozbehu, pretože som potreboval trochu pošetriť sily. V Šamoríne som bol druhýkrát a mám rád toto miesto. Veszelka je podľa mňa veľmi talentovaný dobrý chalan. Ja teraz žijem vo Viedni, čo je len kúsok od Bratislavy, tak sme sa bavili o možnej spolupráci a spoločnom tréningu. Možno by to bolo prospešné pre nás oboch.”

JÁN VOLKO (SR – 100 m, 4. miesto, 10,38 s): “Dnes to nebolo zlé. S umiestnením som dnes spokojný, pretože preteky boli mimoriadne vyrovnané. Som teda spokojný. Potvrdilo sa, že vracať sa do súťažného diania po zranení je ťažké. Trochu na mňa už doľahla únava, najmä z cestovania. Keď mam zhodnotiť sezónu 2020, tak bola mimoriadne špecifická, najmä okolnosťami s koronavírusom.”

MIKE RODGERS (USA – 100 m, 1. miesto, 10,16 s): “Moja sezóna začala až v júni, takže sa cítim stále dobre. Naplánoval som si asi 12 štartov a ešte ma čakajú dve tri súťaže. Túto sezónu som nemal nijaký špeciálny cieľ, len som chcel behať dobre. Poznám to tu už veľmi dobre a rád pretekám s mojimi chlapcami, s Volkom a ostatnými, spriatelili sme sa. Asi si ani nedám nejakú dlhšiu pauzu, ale začnem sa hneď pripravovať na halovú sezónu.”