MARTINA HRAŠNOVÁ (kladivo, 1. miesto – 67,28): “Vedela som, že to dnes bude ťažké, pretože som nastupovala z plného tréningu. Zdravotne sa cítim v poriadku, preto sme aj upravili prípravu, len som dosť unavená. Som rada, že mi to vyšlo. V šiestom pokuse som zabojovala, veľmi som chcela vyhrať doma pred slovenským publikom a mám tu aj dcéru. Vietor bol silný – bolo to ako hádzať proti múru. Dosť to rozhadzovalo techniku. Teraz mám pred sebou posledných šesť týždňov prípravy pred majstrovstvami Európy, tak verím, že to ešte doladíme.”

DANA VELĎÁKOVÁ (trojskok, 1. miesto – 14,03): “Cítim, že moja forma stúpa a verím, že sa mi čoskoro podarí splniť limit na majstrovstvá Európy do Berlína. Čakáme len na ideálne podmienky a dobrý vietor. Cítim, že je to na dobrej ceste. Teraz mám pred sebou niekoľko mítingov, čas je do konca júla.”

WOJCIECH NOWICKI (kladivo, 1. miesto – 76,89): “Víťazstvo je samozrejme príjemné, ale s výkonom vôbec nie som spokojný. Bolo to trápenie. Kruh je veľmi pomalý, nemohol som sa v ňom poriadne roztočiť. Snáď to bude na ďalších pretekoch lepšie. Je príjemné zdolať Pawla Fajdeka, obom nám pomáha vzájomná rivalita, ale ako hovorím, v tejto súťaži to nebolo po dobrom výkone.”

MARCEL LOMNICKÝ (kladivo, 5. miesto – 75,23): “Plánoval som zlepšiť si sezónne maximum. Cítil som sa naozaj dobre až do druhého pokusu. Urobil som však školácku chybu – bol som hladný. Asi som si dal obed veľmi skoro. Kruh tiež nebol veľmi rýchly – normálne totiž nepočujete, aby kladivári kričali pri 75-metrových hodoch. Takže nakoniec som previedol celkom solídny výkon.”

THOMAS BARR (400 m prek., 1. miesto – 49,40): “Všetko bolo super, je tu nádherný štadión, krásny hotel, skvelá posilovňa. Všetko na najvyššej úrovni. Jediné, o čo by som organizátorov poprosil, aby vypli ten vietor (smiech). Veľmi ma teší víťazstvo, bolo to pre mňa dôležité. Mám za sebou tri či štyri súťaže, ale ako som sa nemohol dostať do rytmu. Teraz mám pocit, že som ten rytmus konečne našiel a až dnes som skutočne začal moju súťažnú kariéru.”

MARTIN KUČERA (400 m prek., 6. miesto – 50,99): “Bolo to dobré, ale trochu pomalé. Snažil som sa, aby mi to vyšlo hlavne technicky. Nabudúce to bude lepšie.“ Chcel som bežať rýchlejšie, ale keď som videl tie poveternostné podmienky pred štartom, tak som tomu prestal veriť. Vcelku mi vyšiel záver, aj keď som sa tam vytrápil. Čakal som, že to bude horšie.”

ANITA HORVATOVÁ (400 m, 1. miesto – 52,26): “Víťazstvo je skvelé. To, že som zdolala Amantle Montschovú, je pre mňa cenné. Veľmi ju totiž obdivujem. Verila som, že sa bude bežať rýchlejšie, ale proti vetru to dnes nebolo možné. So sezónou som zatiaľ spokojná, pretože behám konštantne okolo 52 – 52,5 sekundy. Teraz si dám na chvíľku prestávku od súťaženia a potrénujem hlavne rýchlosť smerom k ME v Berlíne.”

MAGALET MULUGETOVÁ (800 m, 1. miesto – 2:01,83): “Bol to celkom taktický beh a víťazstvo ma potešilo. Počasie bolo v poriadku, na štadióne v Šamoríne sa mi páčilo.”

GABRIELA GAJANOVÁ (800 m, 6. miesto – 2:03,54): “S trénerom sme vychádzali z toho, že by som mohla atakovať čas okolo 2:04 min, ale myslela som si, že to bude náročnejšie. Bežalo sa mi skvele. Je to výborné povzbudenie pred juniorskými majstrovstvami sveta. Tam by som chcela bojovať o medaily. Finiš sa mi naozaj vydaril, chcela som zdolať ešte jednu alebo dve súperky, ale aj tak som spokojná. Pracujeme na tom, aby som zvládala aj tempo, pretože nie vždy mi drvivý finiš bude stačiť. Som však veľmi spokojná.”

MATEJ TÓTH (3000 m chôdza, 5. miesto – 11:43,08): “S chuťou som si zasúťažil a poriadne sa zadýchal. Na víťazstvo to nestačilo, ale bolo náročné. Čakal som približne takýto výkon, len som chcel dosiahnuť o desať sekúnd lepší čas, no je ťažké to trafiť. Na tieto preteky som sa pripravoval iba na jednom tréningu. Snažil som sa ísť naplno, v rámci možností aj na víťazstvo.”

MÁRIA KATERINKA CZAKOVÁ (3000 m chôdza, 1. miesto – 12:34,29): “Priblížila som sa k osobnému rekordu, čo bol môj cieľ. Pocitovo som preteky zvládla dobre. Páčilo sami, že sme šli spolu s mužmi aj dorastencami. To bolo veľmi dobre. Na to, že naša súťaž mala na mítingu premiéru, sa prihlásilo do nej dosť pretekárok. Dúfam, že nabudúce ich bude ešte viac.”

MAKSIM NEDASEKAU (výška, 1. miesto – 226): “Výkon pre mňa nie je až tak dôležitý, pre mňa ma cenu víťazstvo. Po zdolaní 226 cm som vedel, že zvíťazím, preto som si dal latku zdvihnúť na 230 cm, aby som sa priblížil svojmu tohtoročnému maximu. Nepodarilo sa, ale preteky sa mi celkom páčili. Bol to krásny míting a keď zase dostanem pozvánku, rád prídem aj nabudúce. Teraz ma čakajú už len jedny preteky Diamantovej ligy a potom už budem ladiť formu na ME.”

ELVIRA HERMANOVÁ (100 m prek., 1. miesto – 12,64): “Som veľmi rada, že sa mi preteky vydarili. Konkurencia bola skvelá a tušila som, že keď budem chcieť zvíťaziť, budem musieť atakovať osobný rekord. To sa mi podarilo, v pretekoch som sa cítila veľmi dobre. Finále som mala vydarenejšie než rozbeh. Urobila som však chybu, keďže medzi ôsmou a deviatou prekážkou sa mi trochu podlomil členok a dostala som sa do mierneho záklonu. Našťastie sa mi podarilo včas to zrovnať a napokon vyhrať.”

JAKUB VADLEJCH (oštep, 1. miesto – 88,94): “Škoda, že nám počas súťaže prestalo fúkať od chrbta, ako to bolo pri rozcvičke či pol hodinku pred pretekmi. Nemôžem sa však sťažovať, veď som dosiahol tretí najdlhší pokus svojej kariéry, takže som veľmi spokojný. Podmienky boli veľmi dobré, bolo teplo a to ja mám rád. V tomto roku som už štvrtýkrát hodil za 88 metrov, takže mám celkom vyrovnané výkony. Teraz ešte trafiť najideálnejšiu techniku a poletí do poriadne ďaleko. Čím skôr to bude, tým lepšie. Už v stredu ma čakajú preteky vo Fínsku, kde budú tiež skvelé podmienky. Možno sa mi to podarí tam, alebo v ideálnom prípade na ME v Berlíne.”

JOZEF REPČÍK (1500 m, 12. miesto – 3:53,04): “Dá sa povedať, že toto bol môj posledný štart na medzinárodnej súťaži. Je to symbolický koniec mojej bežeckej kariéry a som rád, že som to ukončil pred domácim publikom a pred svojou rodinou. Ešte mám v pláne štartovať na nejakých slovenských pretekoch, ale táto súťaž bola pre takým vnútorný ukončením kariéry. Atletika mi veľa dala aj vzala. Je čas posunúť sa ďalej. S atletikou však nekončím, pretože trénujem malé deti v Piešťanoch v rámci Detskej atletiky.”

ANDREJ PAULÍNY (1500 m, 11. miesto – 3:52,29): “Pred štartom som sa trochu bál kvôli počasiu, lebo strašne fučalo. Potom sa to zlepšilo a nevadilo to, nebolo ani chladno a ani teplo. Chcel by som poďakovať Jožkovi Repčíkovi, že nás tak potiahol, lebo bez neho by sme nedosiahli taký čas. S trénerom sme mali rozpísaný snáď každý meter pretekov a myslím si, že sa mi to podarilo dodržať. Asi len prvé dve kolá sme šli trochu rýchlejšie, než sme plánovali. Inak to bolo presne také, ako sme plánovali a som veľmi rád.”

JAMES MAGUT (1500 m, 2. miesto – 3:40,83): “Snažil som sa to potlačiť, aby to stačilo na víťazstvo. Na ďalších pretekoch by som sa chcel zlepšiť. V Budapešti pobežím tisícku, ale moja špecializácie je na 1500 m. Dnes to bolo ťažké, ale bežalo dobre, aj keď sme museli zápasiť s vetrom.”

SHA’KEELA SAUNDERSOVÁ (diaľka, 1. miesto – 659): “Bolo mi cťou, že som mohla štartovať tu v Šamoríne na Memoriáli Evy Šuranovej. Je tu nádherný areál. Súťaž boli veľmi kvalitná, previedla som v nej niekoľko dobrých pokusov. Vidím však, že sa ešte môžem posúvať vpred. Som nadmieru spokojná s víťazstvom. Najbližšie štartujem v pondelok v Budapešti, toto leto má poriadne nabité.”

JÁN VOLKO (100 m, 2. miesto – 10,13): “Som maximálne spokojný, diváci ma hnali vpred. Ďakujem všetkým za podporu a dúfam, že prídu aj o rok. Videl som, že sa Američan potkol, čo by som asi nemal, ale inak si z behu nič iné nepamätám. Keď bežím dobrý beh, nikdy si z toho nič nepamätám. Slovenský rekord ma teší, aj keď vietor nebol tak silný, ako by mohol byť. Ohľadom mojej špecializácie na 200 m, len to potvrdzujem že jedno bez druhého nejde. Zajtra mám voľno, potom ma čaká česká extraliga a v pondelok sa presúvam do Maďarska. Chcem sa teraz trochu viac zamerať na 200 m a potrénovať. Plánujeme ešte nejaké desaťdňové sústredenie, ešte však neviem kde a tam na tom zapracujeme. Stovka nebolí až tak ako dvojstovka, skôr som cítil nejaké technické chyby.”

SYDNEY SIAME (100 m, 1. miesto – 10,06): “Bol som si celkom istý, že sa mi to dnes podarí. Cítil som to už v rozbehu, že dnes by sa dal zabehnúť dobrý čas. Bolo mi cťou bežať s národným šampiónom. Myslím si, že keby bolo trochu menej vetra, tak časy by vyzerali trochu inak. Trať je podľa mňa veľmi rýchla.”