Pre opatrenia spôsobené pandémiou ochorenia COVID-19 museli organizátori pristúpiť k redukcii počtu divákov na tribúnach.

„Neustále sledujeme vývoj situácie. Riadime sa aktuálnymi nariadeniami vlády a hlavného hygienika. Priamo v šamorínskom x-bionic® sphere budeme môcť privítať 300 divákov. Nakoľko sme hľadali najspravodlivejší spôsob rozdelenia vstupeniek – keďže vieme, že záujem mnohonásobne prevyšuje toto číslo – nakoniec sme sa rozhodli, že fanúšikovia sa budú môcť registrovať a z nich následne vyžrebujeme 150 šťastlivcov, ktorí dostanú po dve vstupenky,“ uviedol riaditeľ podujatia Vladimír Gubrický a zdôraznil, aby ľudia, ktorí nemajú zabezpečený vstup na podujatie formou vstupeniek, necestovali do Šamorína.

Systém registrácie bude jednoduchý – na oficiálnych webstránkach mítingu www.p-t-s.sk a www.atletika.sk, taktiež na facebookovej stránke Slovenského atletického zväzu bude zverejnený link na registračný formulár. Fanúšikovia sa tu môžu od štvrtka 3. septembra do utorka 8. septembra zaregistrovať. Zo všetkých prihlásených organizátori vyžrebujú 150 záujemcov, ktorí získajú po dve vstupenky priamo na štadión. Výsledky žrebovania oznámime v stredu 9. septembra a lístky si výhercovia budú môcť vyzdvihnúť na určenom mieste priamo v x-bionic® sphere v deň mítingu, teda v piatok 11. septembra.

„Každý rok sme sa snažili počet divákov na tribúnach zvyšovať. Rozumieme však vážnosti situácie, a preto sme radi, že po odpočítaní atlétov, technického personálu, organizátorov, hostí, médií a všetkých ďalších potrebných pre zabezpečenie podujatia, môžeme na tribúny pustiť aspoň 300 ľudí. Verím, že všetci ostatní fanúšikovia atletiky si na svoje prídu v dvojhodinovom priamom prenose na RTVS, ktorý sa začne v piatok 11. septembra o 18.30,“ povedal prezident organizačného výboru Peter Korčok.