Viktor Sanejev, Joao Carlos de Oliveira, Willie Banks, Jonathan Edwards, Phillips Idowu a teraz v sobotu večer v šamorínskom športovom komplexe x-bionic® sphere dvojnásobný olympijský víťaz Christian Taylor. Trojskok patril vždy, aj v bratislavskej ére, k hviezdnym disciplínam mítingu P-T-S.
“Péteesku som zaradil do svojich plánov už pred niekoľkými mesiacmi. Som nadšený, že môžem znova skákať v inom meste, na ďalšom štadióne. Verím manažérovi Alfonsovi Juckovi, že ma pozval na míting pre svetovú špičku. Garantoval mi, že péteeska je míting nabitý energiou, plný zábavy, na čo sa veľmi teším,” tvrdil americký trojskokan pre denník Pravda, ktorý je jeden z troch generálnych partnerov podujatia.
Taylor je v tohtoročných svetových tabuľkách druhý výkonom 17,47 m za krajanom Craddockom (17,68). Má však výbornú fazónu, v utorok v nevľúdnom počasí vyhral vo francúzskom Montreuile kvalitným výkonom 17,41 m.
“Som vo výbornej forme a dúfam, že veľký výkon padne už tento víkend. Cítim sa silný i rýchly. Dôverujem Bohu, ktorý má pre mňa pripravený veľký plán,” tvrdil Američan pred dnešnou “péteeskou” v Šamoríne.
Dvadsaťosemročný Christian Taylor je nielen dvojnásobný olympijský víťaz, ale je aj trojnásobný majster sveta a druhý muž historických svetových tabuliek výkonom 18,21 m. Vlani na jeseň sa zasnúbil s rakúskou prekážkarkou Beate Schrottovou, a preto sa často zdržiava vo Viedni, St. Pöltene a na tréningovej báze v Stuttgarte.