Legendárny Sergej Bubka nechýba medzi hosťami 52. ročníka atletického mítingu P-T-S v Šamoríne. Niekdajší vynikajúci skokan o žrdi a v súčasnosti viceprezident Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) má na slávnu „péteesku“ fantastické spomienky. “Zažil som tu veľa krásnych okamihov. Na tomto krásnom mítingu som toho naskákal dosť, nikdy nezabudnem na dva svetové rekordy, špeciálne na svoj prvý vonkajší 585 cm v máji 1984,“ povedal čestný občan Bratislavy Sergej Bubka. Práve v hlavnom meste SR sa konalo úvodných 50 ročníkov mítingu.

„Na rekord v roku 1984 rád spomínam, organizátori sa o nás dobre starali a absolvoval som dosť kvalitných tréningov. Snažil som sa byť v dobrej forme a pokúšal som sa o rekord. Bol to nezabudnuteľný okamih. Bolo dôležité, aby som prekonal prvý svetový rekord vonku. Bol som rád, že som potom pridával ďalšie centimetre. Nemyslel som napríklad na šesťmetrovú hranicu ani na nejaké iné maximum,“ pokračoval olympijský víťaz zo Soulu 1988 a desaťnásobný majster sveta, z toho štyrikrát v hale.

V roku 1988 pred OH predviedol slovenskému publiku svetový rekord 605 cm, keď v tréningoch skákal ešte o päť centimetrov vyššie.

Čestný člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) prišiel do Šamorína už druhýkrát, pri jeho prvej návšteve ešte nebol funkčný atletický areál. “Teraz je už všetko dostavané a vyzerá to vynikajúco. Myslím si, že je tu skvelé prostredie, areál sa ďalej rozvíja. Je to fantastické miesto pre mladých športovcov,“ povedal o šamorínskom x-bionic sphere Sergej Bubka.