Sobotňajší 52. ročník mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft je definitívne za nami. Šamorínsky areál x-bionic sphere priniesol viacero kvalitných športových výkonov. Škrt cez rozpočet síce trochu urobil silný vietor, ale ani to nevzalo všetkým priaznivcom možnosť vidieť priamo v akcii svojich obľúbených atlétov. Prišiel čas na hodnotenie a niekto nie je povolanejší ako šéf organizačného výboru Peter Korčok.

„Z pohľadu organizátora sme urobili všetko pre to, aby podujatie dobre dopadlo. Mali sme možnosť vidieť množstvo spokojných divákov aj športovcov. Trochu nám neprialo počasie, rovnako ako vlani to nebolo ideálne. Verím, že 53. ročník sa nám môže vydariť aj z hľadiska počasia. Z pohľadu športovej kvality tým míting trochu utrpel, ale výkony boli vzhľadom na podmienky dobré,“ začal svoje hodnotenie niekdajší slovenský reprezentant v chôdzi a v súčasnosti prezident Slovenského atletického zväzu.

„Pozitíva som videl v organizácii Detskej P-T-S, bolo to prepojenie s mládežou. Bolo tam veľa radosti a eufórie zo športovania a mladí mali možnosť popoludní vidieť svoje veľké vzory. Škoda, že sa nepodarilo prísť najväčšej hviezde Matejovi Tóthovi, ale bolo vidieť, že Ján Volko mnohých inšpiruje a je našou ďalšou atletickou hviezdou a v tomto ho zastúpil,“ myslí si Peter Korčok a pokračuje: „Mali sme tu vzácnych hostí a legendy, prišli Sergej Bubka, Svein Arne Hansen či Jozef Pribilinec. Z hľadiska športovej diplomacie členka MOV Danka Barteková a kopec ľudí z iných športových odvetví. Vysoko teda hodnotím, že na atletiku sa prišli pozrieť aj ľudia, ktorí sa venujú iným športom.“

Dojmy vzácnych hostí sú vždy veľmi dôležité. „Šéf Európskej atletiky pán Hansen nás už teraz nahovára na to, čo všetko by sme tu mohli organizovať. Jednak sa mu veľmi páčilo, ako sme to zvládli a pochválil aj samotný areál x-bionic sphere. Už diskutujeme o tom, čo by všetko mohla slovenská atletika, keď zvládneme decembrové ME v krose a Európsky pohár vo vrhoch v roku 2019. Sergej Bubka je tu už druhýkrát a cíti sa tu ako doma. Z ich strany sú dojmy pozitívne,“ povedal Peter Korčok.

Ktorá disciplína šéfa organizačného výboru podujatia najviac upútala? „Myslím si, že z hľadiska obsadenia aj výkonov bola najkvalitnejšia mužská osemstovka. To sami najviac páčilo. Vnímal som, že pokiaľ je Slovák v hre o poprednú pozíciu, to je to, čo slovenského diváka zaujíma. Ako šéfa Slovenského atletického zväzu som mal osobne očakávania, že sa niekto priblíži k limitom na vrcholné podujatie, ale ovplyvnilo to počasie. Iveta Putalová, Alex Bezeková aj ďalší však ukázali progres. Aj Jánovi Volkovi asi počasie zmarilo plány. Myslím si, že ak budú dobré podmienky v Tel Avive na ME družstiev, tak mnoho našich pretekárov ukáže, čo v nich naozaj je,“ poznamenal.

Počas uplynulého víkendu do Šamorína zavítalo mnoho kvalitných atlétov zo všetkých kútov sveta. Logicky sa teda natíska otázka, či o rok sa na tomto podujatí predstaví minimálne porovnateľná kvalita. „Máme ohlasy, že športovci, ktorí tu už boli, napríklad Anita Wlodarczyková, tak sa sem chcú vrátiť, lebo sa im tu páčilo. Ak bude podpora zo strany našich partnerov, tak si viem predstaviť, že by sme kvalitu ešte zvýšili,“ dodal Peter Korčok.