Mačka z Limonaru je už od stredy večera v Šamoríne! Muž, ktorý skočil do výšky tak vysoko, ako nikto iný na tejto planéte (245 cm 27. júla 1993 v španielskej Salamanke), sa po 29 rokoch vrátil na Slovensko. Javiera Sotomayora, čestného hosťa 53. ročníka medzinárodného atletického mítingu P – T – S, privítali šéf organizačného výboru a prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok a riaditeľ mítingu Vladimír Gubrický.

Legendárny Kubánec, ktorý vlani v októbri oslávil päťdesiatku, štartoval v závere 80. rokov na P – T – S ešte na bratislavských Pasienkoch trikrát: v roku 1987 skončil tretí, o rok neskôr druhý s 232 cm za sovietskym reprezentantom Rudolfom Povarnicyniom (236 cm) a v roku 1989 zvíťazil vo vtedajšom rekorde podujatia 237 cm.

„Prepojenie atletických legiend z minulosti so športovými osobnosťami súčasnosti zvýrazňuje význam nášho podujatia aj nášho športu. Verím, že prítomnosť Javiera Sotomayora bude pre fanúšikov atletiky lákadlom, aby v piatok prišli na míting P – T – S,“ nádejal sa Peter Korčok.

(GB)

Text k foto:

Javier Sotomayor (v strede) v spoločnosti prezidenta SAZ Petra Korčoka (vpravo) a generálneho sekretára zväzu Vladimíra Gubrického.

FOTO SAZ