NOVINKY

Ďalšie novinky

FACEBOOK

PROGRAM MÍTINGU

HLAVNÝ PROGRAM

NÁRODNÝ PROGRAM

Muži:

100 m

200m

400m

400m prekážok

Skok o žrdi

          Vrh guľou

Hod oštepom

Hod kladivom

Ženy:

100m

400m

800m

100m prekážok

400m prekážok

Skok do diaľky – Memoriál Evy Šuranovej

Hod kladivom

Muži:

100m

400m

800m

1500m

Skok do diaľky

3000m chôdza

Ženy:

100m

400m

1500m

 Skok do výšky

 3000m chôdza

Juniori:

 110m prekážok

Juniorky:

 100m prekážok

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV

Tento ročník P-T-S mítingu sa bude konať na Atletickom štadióne SNP Dukla v Banskej Bystrici. Vstupenky na 58. ročník mítingu P-T-S bude možné kúpiť si od začiatku júna v sieti Ticketportal, ich cena sa začne od 6 eur.

HISTÓRIA

Niektoré športové podujatia sú ako kométy – zažiaria a zhasnú. Zmiznú a nikomu nechýbajú. Ale sú aj také, za ktorými je mnohým aj po rokoch ľúto. Boli totiž stálicami na športovom nebi. Desaťročia fascinovali fanúšikov nielen doma, ale aj vo svete.

To je prípad atletického mítingu v Bratislave, ktorý bol v najslávnejšej ére súčasťou elitného svetového seriálu IAAF Grand Prix a chýrni experti kráľovnej športov ho roky s rešpektom označovali lichotivým prívlastkom „Zürich východu“. Charakterizovala ho tradične silná medzinárodná konkurencia, skvelé výkony vrátane svetových či európskych rekordov a plné hľadisko.

V príprave 51. ročníka sa oprel o partnerov, s ktorými je spätá najkrajšia éra mítingu. Zvolil kombináciu úspešnej nadnárodnej firmy (Slovnaft ako súčasť skupiny MOL) a renomovaných slovenských médií: verejnoprávnej inštitúcie rozhlasu a televízie (RTVS) a vplyvného mienkotvorného denníka (Pravda). Pod logom z najslávnejšieho obdobia, ktoré je dielom akademického maliara Miroslava Cipára, sa v sobotu 4. júna 2016 míting úspešne vrátil na svetovú atletickú scénu.

Milí atletickí a športoví fanúšikovia,

legendárny míting P-T-S, ktorého prvých 50 ročníkov sa uskutočnilo v Bratislave a ďalších sedem po obnovení v roku 2016 v šamorínskom športovom komplexe x-bionic® sphere, si našiel opäť nový domov. Minimálne najbližšie dva ročníky sa uskutočnia na Národnom atletickom štadióne v Banskej Bystrici.

Mnohí ste si istotne položili otázku, prečo sa „pétéeska“ presťahovala pod Urpín. Odpoveď je jednoduchá: z ekonomicko-logstických dôvodov a navyše, vo vedení sme sa SAZ dohodli, že práve toto prestížne podujatie môže byť výborným testom pre nás, organizátorov ME 2024 do 18 rokov, ktoré sa uskutočnia v Banskej Bystrici.

Banská Bystrica je mesto atletiky – o tom niet pochýb. Každoročne sa v ňom organizuje už takmer tri desaťročia populárna Banskobystrická latka, v minulosti hostila Európsky pohár či ME reprezentačných družstiev a vlani sa na štadióne na Štiavničkách uskutočnili vo výbornej atmosfére atletické súťaže Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF).

A ešte jedna nezanedbateľná vec: Banská Bystrica bola a je baštou slovenskej atletiky – dlhodobo vďaka Dukle a už roky aj vďaka ďalším klubom ako v minulosti Slávia PF či jej nástupca, AK ŠK UMB Banská Bystrica.

Ak sa pozriete na slovenské seniorské výpravy na vrcholných podujatiach, tvoria ich najmä atléti banskobystrickej Dukly. Preto verím, že ich prídete v domácom prostredí povzbudiť v čo najväčšom počte. Zaslúžia si vašu podporu. A takisto aj míting P-T-S, ktorý patrí medzi klenoty slovenského športu.

PETER KORČOK,

prezident Slovenského atletického zväzu a organizačného výboru mítingu P – T – S

ORGANIZAČNÝ VÝBOR

President – Peter Korčok
Vice President – Ladislav Asványi
Meeting Director – Vladimír Gubrický
Competition Director – Marco Adrien Drozda
Communication Director – Michaela Grendelová
Athlete Liaison – Alfons Juck

Kontakt
Slovenský atletický zväz
Junácka 6
831 04 Bratislava
Telefón: +421 905 278 836
E-mail: office@atletika.sk

PRE MÉDIÁ

HLAVNÝ PARTNER

GENERÁLNI PARTNERI

PARTNERI

DODÁVATELIA

PODPOROVATELIA