55. ročník mítingu P – T – S v číslach a faktoch

Home/P-T-S 2020/55. ročník mítingu P – T – S v číslach a faktoch

SLOVENSKÝ JUNIORSKÝ REKORD (1)

MUŽI (JUNIORI)

400 m: 46,29 Oliver Murcko (Inter-SC Bratislava)

SLOVENSKÝ REKORD STARŠIEHO ŽIACTVA (1)

CHLAPCI

3000 m chôdza: 12:35,34 Jakub Bátovský (ŠK BCF Dukla Banská Bystrica)

SVETOVÉ VÝKONY ROKA (2)

MUŽI

3000 m chôdza: 11:07,21 Miroslav Úradník (SR/ŠKDukla o. z. Banská Bystrica)

ŽENY

3000 m chôdza: 12:35,99 Mária Katerinka Czaková (SR/ŠKDukla o. z. Banská Bystrica)

EURÓPSKY JUNIORSKÝ VÝKON ROKA  (1)

MUŽI (JUNIORI)

400 m: 46,29 Oliver Murcko (SR/Inter-SC Bratislava)

REKORDY ŠTADIÓNA X-BIONIC® SPHERE (5)

MUŽI

400 m: 46,61 Joe Brier (V. Brit) – v B-behu

400 m: 46,01 Jochem Dobbers (Hol.) – v A-behu

ŽENY

400 m: 51,70 Laviai Nilsenová (V. Brit.)

400 m prek.: 55,21 Anna Ryžikovová (Ukr.)

diaľka: 670 Anastasia Mirončiková-Ivanovová (Biel.)

SLOVENSKÉ VÝKONY ROKA (8)

MUŽI

400 m: 46,29 Oliver Murcko (Inter-SC Bratislava)

400 m prek.: 50,53 Martin Kučera (BK HNTN Bratislava)

výška: 221 Matúš Bubeník (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) – vyrovnaný

trojskok: 16,69 Tomáš Veszelka (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica)

ŽENY

800 m: 2:01,26 Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin)

1500 m: 4:25,03 Elena Dušková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) – v národnom programe

3000 m chôdza: 12:35,99 Mária Katerinka Czaková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica)

POČET KRAJÍN (20)

Belgicko, Bielorusko, Dánsko, Estónsko, Česko, Fínsko, Grécko, Holandsko, Írsko, Litva, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Portoriko, Rakúsko, Slovensko, Švédsko, Ukrajina, USA, Veľká Británia

POČET DIVÁKOV: 300 (pre koronavírusovú pandémiu bol počet divákov obmedzený)

SLOVENSKÍ ATLÉTI NA P-T-S 2020 AŽ 15-KRÁT V TOP 3

ŽENY (3 – 0 – 4)

 1. MIESTO: Gabriela Gajanová (800 m), Martina Hrašnová (kladivo), Mária Katerinka Czaková (3000 m chôdza)

3. MIESTO: Stanislava Škvarková (100 m prek.), Lucia Vadlejch (diaľka), Veronika Kaňuchová (kladivo), Klaudia Žárska (3000 m chôdza)

MUŽI (2 – 2 – 4)

1. MIESTO: Tomáš Veszelka (trojskok), Miroslav Úradník (3000 m chôdza)

2. MIESTO: Marcel Lomnický (kladivo), Matej Tóth (3000 m chôdza)

3. MIESTO: Ján Volko (100 m), Oliver Murcko (400 m), Maximilián Slezák (oštep), Michal Morvay (3000 m chôdza)

Pripravil GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Oliver Murcko (vľavo) utvoril na 400 m slovenský juniorský rekord 46,29 sekundy.

FOTO JÁN SÚKUP